30.3.2018 / Gösterim Sayısı : 269

2018 yılı süne ile mücadele toplantısı yapıldı

#2018 Yılı Süne İle Mücadele Toplantısı Yapıldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitki Sağlığı Uygulama Programı kapsamında, süne ile mücadelede görev alacak teknik personel ile toplantı yapıldı.

İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda yapılan eğitime; Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Sadık YALÇIN ve süne mücadelesinde İl/İlçe Müdürlüklerimizde görevli teknik personel katıldı.

Ziraat Yüksek Mühendisi Nedim SAKÇI tarafından teknik personele; hububatın en önemli zararlısı olan sünenin tanımı, biyolojisi, zarar şekilleri, mücadele yöntemleri ve süne sürveyleri konularında bilgiler verildi.

Süne Mücadelesi ile ilgili bir konuşma yapan Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Sadık YALÇIN; sünenin hububat ürünlerinde önemli oranda kalite ve verim kayıplarına yol açtığını ve hububat üretimi yapan çiftçilerimizin emeğinin karşılığını alabilmesi için süne mücadelesinin büyük önem taşıdığını vurguladı. Ayrıca 2018 yılında Batman merkez, Beşiri ve Kozluk ilçelerinde süne sürvey ile mücadelede önemli çalışmalar yapılacağını söyledi.


''