4.4.2018 / Gösterim Sayısı : 255

12. Etap Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleme Programı Projeleri Tanıtım Toplantısı Yapıldı

#Proje Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Batman İli  "Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı" kapsamında uygulanan Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Programı 12. Etap için yapılan proje başvuruları sonuçlandı.

Bu kapsamda Bakanlığımıza sunduğumuz 36 adet projeden hibe almaya hak kazanan 25 proje törenle tanıtıldı.

Batman İl Kültür Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen törene; Batman Valisi Ahmet DENİZ, Batman Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY, İl Müdürümüz Nurettin KİYAS, Batman İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir ÖZER, Batman Çevre ve Şehircilik Müdürü Muzaffer ÖZKAN, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın DURMUŞ, kurum müdürleri, STK temsilcileri ve çiftçiler katıldı.

Proje tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Batman Valisi Ahmet DENİZ; "Devletimiz kırsal kalkınma yatırımlarına büyük destek veriyor. Çünkü kalkınma kırsalda başlar. Halk deyişiyle "babanın oğluna vermediğini"  çok şükür artık devletimiz veriyor. İlimizde 25 projeye yaklaşık 20 milyon TL civarında destek verildi. Bu çok önemli bir destektir. Tarım alanında kalkınmayı elden bırakmamalıyız. Güzel ülkemizin her alanda üretime ihtiyacı vardır. 2023 hedeflerimize üreterek emin adımlarla ilerliyoruz. Çağımız proje çağıdır ne kadar çok proje üretirsek o kadar ilerleyebiliriz. Projelerin denetimi ile ilgilide konuşan Vali DENİZ, kurallara uymayanlar hakkında gerekli cezai işlemlerin yapılacağını ifade etti."

Daha sonra söz alan İl Müdürümüz Nurettin KİYAS ise; "Bakanlığımıza sunduğumuz 36 adet projeden 25 adedi hibe almaya hak kazandı. 25 projenin genel toplamdaki tutarı 40 milyon TL civarında, hibe desteği tutarı ise yaklaşık olarak 20 milyon TL'dir. Projeler çiftçilerimize hayırlı olsun." dedi.  

Proje tanıtım toplantısı, 2017 yılı Ekim ayında gerçekleştirilen anız çalıştayı'na katılanlara sertifikalarının verilmesiyle son buldu.

 


''