11.4.2018 / Gösterim Sayısı : 247

'' Tarım ve İnsan'' Sergide

#Tarım ve İnsan Konulu Fotoğraf Sergisinin Açılışı Yapıldı

İl Müdürlüğümüz tarafından "Tarım ve İnsan" konulu fotoğraf sergisi açıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığının Denizbank sponsorluğunda 2017 yılında düzenlediği Milli Tarım temalı "9. Tarım ve İnsan" konulu fotoğraf yarışmasında dereceye giren 60 fotoğrafın yer aldığı sergi, İl Kültür Turizm Müdürlüğü sergi salonunda açıldı.

Sergiye; İl Müdürümüz Nurettin KİYAS, AK Parti Batman İl Başkanı Murat GÜNEŞTEKİN, Kozluk Belediye Başkanı Veysi IŞIK, İl Kültür Turizm Müdürü M. İhsan ASLANLI, Şube Müdürlerimiz ve davetliler katıldı.

"Tarım ve İnsan" konulu ulusal fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan fotoğraflardan oluşan serginin açılışında konuşan İl Müdürümüz Nurettin KİYAS;" serginin amacı, özellikle kırsalda oluşan tarımla ilgili çok güzel görselleri ve tarımla ilgili bir takım güzel sahneleri kentte yaşayan insanlarla buluşturmak, bir nevi kırsaldan kente göç eden insanların kır ile ilgili anılarının tazelenmesi ve diğer kesimlerin kırda hiç görmediği ilginç, güzel resimleri görerek tarımla ilgili bir fikir sahibi olmaları amacıyla kuruldu. Sergi, Bakanlığımızca bütün illerimizde düzenlenmektedir." Dedi.

Tarım ve İnsan konulu fotoğraf sergisi 11-13 Nisan tarihleri arasında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü sergi salonunda ziyaretçileri ağırlayacak.


''