8.5.2018 / Gösterim Sayısı : 318

“Lider Çocuk Tarım Kampı” Programı Yapıldı

#Lider Çocuk Tarım Kampı Programı Yapıldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesinin 2018 yılı "Lider Çocuk Tarım Kampı" adı altında ilkokul öğrencilerine doğa bilinci ve çevre farkındalığı kazandırmak amacıyla İl Müdürlüğümüzce öğrencilere yönelik yapılan etkinlikler sona erdi.

İl Müdürlüğümüzce düzenlenen ve 3 gün süren "Lider Çocuk Tarım Kampı" na İMKB Belde İlkokulunda eğitim gören 4. Sınıf öğrencisi 45 çocuk katıldı.

Yapılan Etkinliklere; İl Müdürümüz Nurettin KİYAS, İl Müdür Yardımcımız Mehmet Afif AVCI, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürümüz Turgay VURAL, proje sorumlusu Ziraat Mühendisi Nilgün TOK, İMKB Belde İlkokulu Öğretmeni Aykut ÖZTOPRAK ve öğrenciler katıldı.

Beslenme ve Gıda için Bioçeşitlilik temalı " Lider Çocuk Tarım Kampı" programı 3 günlük program olarak düzenlendi.

3 gün süren programın; 1. Gününde; çocuklara, İl Müdür Yardımcımız Mehmet Afif AVCI ve proje sorumlu Ziraat Mühendisi Nilgün Tok tarafından, bioçeşitlilik, iklim değişikliği ve yenilebilir yabani otlar ile ilgili slayt şeklinde bir sunum yapıldı. Ayrıca çocuklara Beslenme ve bioçeşitlilik ile ilgili kitap ve materyal dağıtımı yapıldı.

Programın 2. Gününde; çocuklara semt pazarlarında yabani otlar ile ilgili teknik gezi ve doğa yürüyüşü yapıldı

Programın 3. Gününde ise; etkinliğe katılan çocuklara katılım sertifikası töreninde katılım belgelerinin verilmesiyle program sona erdi.


''