21.5.2018 / Gösterim Sayısı : 224

Ana arı dağıtımı yapıldı

#Ana Arı Dağıtımı Yapıldı

İl Müdürlüğümüz tarafından "Ana Arı Projesi" kapsamında Batman merkez ve ilçelerdeki arı yetiştiricilerine yüzde 100 hibe destekli Düzce Balköy Yığılca ana arısı olan toplamda 360 adet ana arı dağıtımı yapıldı.

İl Müdürlüğümüzde yapılan ana arı dağıtım törenine; İl Müdürümüz Nurettin KİYAS, Batman Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Sait KARABULUT ve arı yetiştiricileri katıldı.

Ana Arı Dağıtım töreninde bir konuşma yapan İl Müdürümüz Nurettin KİYAS;" Çiftçilerimize ana arı projesi kapsamında arı dağıtımı yaptık. İlimizde özellikle Sason, Kozluk, Gercüş ilçelerinde çok yoğun bir arıcılık yapılmaktadır. Buralardaki balımız çok kaliteli bir baldır. Bizde arıcılarımızı desteklemek amacıyla Türkiye'de şuan üretimi yapılan Yığılca ana arısını getirerek çiftçilerimize dağıttık. Toplam 20 çiftçimize 360 adet ana arı dağıtımı yapıldı. Bu yıl Yığılca ana arısının bir denemesi olacak. Çiftçilerimiz eğer memnun kalırlarsa gerek bunun üretimine dönük çalışmaya gireceğiz gerekse de bundan sonra çiftçilerimize dağıtımı için bir çalışma içerisine gireceğiz." Diye konuştu. 


''