18.9.2018 / Gösterim Sayısı : 202

Ulusal Antep Fıstığı ve Badem Çalışma Grubu Toplantısı Batman’da Yapılacak

#Ulusal Antepfıstığı ve Badem Çalışma Grubu Toplantısı Batman'da Yapılacak

25-26 Eylül tarihlerinde Batman'da yapılacak olan "Ulusal Antepfıstığı ve Badem Çalışma Grubu Toplantısı" öncesi, İl Müdürümüz basın temsilcileriyle bir araya geldi.

İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda düzenlenen basın buluşmasına; İl Müdürümüz Nurettin KİYAS, Batman Fıstık Yetiştiricileri Birliği Başkan Yardımcısı Hifzullah AKDAŞ, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Sadık YALÇIN, teknik personel ve basın temsilcileri katıldı.

Ulusal Antep Fıstığı ve Badem Çalışma Grubu Toplantısı ile ilgili basın temsilcilerine bir açıklama yapan İl Müdürümüz Nurettin KİYAS;" Tarım ve Orman Bakanlığımız Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğümüzce birkaç yıldır değişik illerde düzenlenen badem ve fıstık çalışma toplantısı bu yıl ilimizde yapılacaktır. 25-26 Eylül tarihlerinde Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde saat:9.30'da başlayacaktır. Bu Programı Bakanlığımız, İl Müdürlüğümüz ve Batman Fıstık Üreticileri Birliğiyle tertipledik. Son yıllarda ilimizde gittikçe fıstık dikim alanları artmaktadır. Bu artan alanların hem sorunlarıyla ilgilenmek hem de buralarda yeni teknolojileri geliştirmek için değişik illerden ilimize konu uzmanları gelecektir. Konu uzmanlarına çiftçilerimiz bir takım sorularını veya sorunlarını ileteceklerdir. Bu çerçevede 2 gün sürecek olan çalışma grubu toplantısında ilimizin bir takım faydalar elde edeceğine inanıyoruz. Ulusal Antepfıstığı ve Badem Çalışma Grubu toplantısına tüm çiftçilerimiz ve konuyla ilgili herkes davetlidir." diye konuştu.


''