25.10.2018 / Gösterim Sayısı : 67

Batman Tarım fuarı

#Batman Tarım fuarı 2018

         İlimizde düzenlenen 2'nci "Batman Gıda Tarım ve Hayvancılık" ile "Batman İnşaat Mobilya ve Dekorasyon" fuarları törenle açıldı. 18-21 tarihleri arasında gün boyunca düzenlenecek fuarlar, yapılan törenin ardından kapılarını ziyaretçilere açtı.
       Toplam 20 bin metrekare alanda düzenlenen fuarların açılış törenine; Vali Ahmet Deniz, Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitkisel Üretim Genel Müdürü Fuat Fikret Aktaş, AK Parti İl Milletvekili, Belediye Başkan Vekili, kurum müdürleri, STK ve oda temsilcileri, yatırımcılar ve vatandaşlar katıldı.
Açılış töreni öncesi kürsüye gelerek bir konuşma yapan Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitkisel Üretim Genel Müdürü Fuat Fikret Aktaş, fuarların bir sektörün üretiminden tüketimine kadar her aşamada gelişmesine ve güçlenmesine katkı sağlayan önemli organizasyonlar olduğunu söyledi.
      Tarımın tarih boyunca insanoğlunun varlığını sürdürmesine ve pek çok medeniyeti ortaya çıkarmasına olanak sağlayan önemli bir alan olduğunu belirten Aktaş, tarımın tarihinin insanlığın tarihi kadar eski olduğunu kaydetti.


''