T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Modern Bağcılık Sistemleri ve Yetiştiriciliği Eğitimi Düzenlendi

Yayın Tarihi : 16.3.2022

İl Müdürlüğümüz koordinesinde ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından finanse edilen "Yenilikçi Tarım Teknolojileri Eğitimi ve Geleceğe Güven Projesi" kapsamında Gercüş ilçemizde çiftçilerimize yönelik "Modern Bağcılık Sistemleri ve Yetiştiriciliği Eğitimi" düzenlendi.

Gercüş Öğretmenevi konferans salonunda düzenlenen eğitime; İl Müdürümüz Mehmet Gün, Gercüş Belediye Başkanı Gündüz Günaydın, GAP BKİ Yetkilileri, Antepfıstığı Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde görevli Ziraat Yüksek Mühendisleri Kürşat Alp Aslan ve Mehmet Uzun, şube müdürümüz, ilçe müdürümüz, teknik personelimiz ve çiftçilerimiz katıldı.

Antepfıstığı Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde görevli Ziraat Yüksek Mühendisleri Kürşat Alp Aslan ve Mehmet Uzun tarafından "Modern Bağcılık Sistemleri ve Yetiştiriciliği Eğitimi" çiftçilerimize, teorik ve uygulamalı olarak anlatıldı.

Eğitimin sonunda, İl Müdürümüz Mehmet Gün ve Gercüş Belediye Başkanı Gündüz Günaydın tarafından eğitime katılım sağlayan çiftçilerimize, katılım belgesi ve bağ budama malzemeleri verildi.

Ayrıca eğitime katılım sağlayan çiftçilerimize yemek ikramında bulunuldu.