T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Coğrafi İşaretli Sason Çileği Hastalık ve Zararlıları ile Mücadele Eğitimi Düzenlendi

Yayın Tarihi : 24.3.2022

İl Müdürlüğümüz koordinasyonunda ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının finans desteğiyle "Yenilikçi Tarım Teknolojileri Eğitimi ve Geleceğe Güven Projesi" kapsamında, Sason ilçemizde, "Coğrafi İşaretli Sason Çileği Hastalık ve Zararlıları ile Mücadele Eğitimi" Düzenlendi.

Sason Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen eğitime; İl Müdürümüz Mehmet Gün, Şube Müdürlerimiz, İlçe Müdürümüz, Diyarbakır Zirai Mücadele Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde görevli Ziraat Yüksek Mühendisleri Gülten Nisan Ozan, Bilal Yakut ve Murat Gülmez, teknik personel ve sason çilek üreticileri katıldı.

Diyarbakır Zirai Mücadele Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde görevli Ziraat Yüksek Mühendisleri Gülten Nisan Ozan, Bilal Yakut ve Murat Gülmez tarfından, çilek üreticilerimize, "Coğrafi İşaretli Sason Çileği Hastalık ve Zararlıları ile Mücadele Eğitimi" ile ilgili slayt şeklinde bir sunum yapıldı.

Eğitimin sonunda, İl Müdürümüz Mehmet Gün ve Şube Müdürlerimiz tarafından eğitime katılım sağlayan çiftçilerimize, katılım belgesi ve iş tulumu verildi.

Ayrıca eğitime katılım sağlayan çiftçilerimize yemek ikramında bulunuldu.