T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Projelerin Değerlendirilmesi, 2023 Yılı Programların Tanıtımı ve Proje Arama Toplantısı Düzenlendi

Yayın Tarihi : 14.4.2022

GAP Bölge Kalkınma İdaresi tarafında ilimiz ve ilçelerimizde bugüne kadar desteklenen projelerin değerlendirilmesi, 2023 yılı programlarının tanıtımı ve yeni proje fikirlerinin görüşüleceği proje arama toplantısı, İl Müdürlüğümüz ev sahipliğinde düzenlendi.

Konferans salonumuzda düzenlenen toplantıya; İl Müdürümüz Mehmet Aydın, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı Ekonomik Kalkınma Genel Koordinatörü ve Yardımcısı Celal Kaya ve Bünyamin Aslan, İl Müdür Yardımcımız Reşat Çiftçi, Şube ve İlçe Müdürlerimiz, Batman Ziraat Odası Başkanlığı ve Batman Fıstık Üreticileri Birliği temsilcileri ve teknik personel katıldı.

Toplantı, İl Müdürümüz Mehmet Aydın'ın açılış konuşmalarıyla başladı. GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı Ekonomik Kalkınma Genel Koordinatörü Celal Kaya tarafından ise, ilimiz ve ilçelerimizde bugüne kadar desteklenen projelerin genel bir değerlendirmesi yapıldı.

Genel Koordinatör Yardımcısı Bünyamin Aslan tarafından katılımcılara; Tarımsal Altyapının Geliştirilmesi Projesi, Hayvancılık Altyapısının Geliştirilmesi Projesi, Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Projesi, Organik Tarım Küme Geliştirme Projesi, Tarım ve Tarıma Dayalı Sanayide Entegre Kaynak Verimliliği Projesi, Entegre Kırsal Kalkınma Projesi, Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi, Hassas Tarım Teknolojilerinin Yaygınlaştırılması Projesi ve GAP Küçük Ölçekli Sulama İşleri Projesi konularında slayt şeklinde bir sunum yapıldı.

Toplantı karşılıklı soru-cevap bölümüyle sona erdi.