T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Gıda İşletmelerinin Özel Hijyen Şartları, Gıda Güvenirliği ve İnsan Sağlığının Korunması’ Eğitimi Sertifika Töreni Düzenlendi.

Yayın Tarihi : 27.4.2022

​'Gıda İşletmelerinin Özel Hijyen Şartları, Gıda Güvenirliği ve İnsan Sağlığının Korunması' eğitimine katılan kantin işletmecisi ve çalışanlarına sertifikaları törenle  verildi.

Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığının yapmış olduğu üçlü protokol kapsamında 162 okul  kantini denetlenerek belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda 18 Mart 2022 tarihinde  düzenlenen 'Gıda İşletmelerinin Özel Hijyen Şartları, Gıda Güvenirliği ve İnsan Sağlığının Korunması' konulu eğitime katılım sağlayarak gerekli bilgi ve beceriyi kazanan 320 kantin işletmecisi ve çalışanına yönelik sertifika töreni düzenlendi.

İl Müdürlüğümüz konferans salonunda yapılan sertifika töreninine, Vali Yardımcısı Kadir Kılıç, İl Müdürümüz Mehmet Aydın, Batman İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Pamukçu, Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, İl Müdür Yardımcılarımız Şube Müdürlerimiz ve eğitimciler katıldı. 

Sertifika töreni, eğitimi başarıyla tamamlayan kantin işletmecisi ve çalışanlarına sertifikalarının takdim edilmesiyle sona erdi.