İlimizde 2. Ürün Ayçiçeği üretiminin geliştirilmesi projesi kapsamında Bakanlığımız, Batman Valiliği İl Özel İdaresi ve İl Müdürlüğümüzün destekleriyle üreticilerimize tohum, gübre ve ilaç dağıtımı yapıldı.
Bakanlığımız tarafından %75 hibe ile tohum, Batman Valiliği İl Özel İdaresinin de % 100 hibe ile alımı yapılan gübre ve ilaçlar 1500 dekar alanda kullanılmak üreticilerimize üzere teslim edildi.