İl Müdürlüğümüz bünyesinde staj eğitimi alan önlisans ve lisans öğrencilerine yönelik uygulamalı gıda denetimi eğitim programı düzenlendi.
Batman Organize Sanayi Bölgesinde bulunan bir gıda firmasına ait tesiste düzenlenen eğitim programında konuşan Gıda ve Yem Şube Müdürü Sedat Coşkun ; Her yıl Ocak ayında müdürlüğümüze yapılan başvurular neticesinde 30 stajyer öğrenci uygun görülmüş olup bunların içinde Gıda Teknolojisi Bölümü, Veteriner Hekimler, Ziraat Mühendisleri mevcut. Stajyerler haftanın iki veya üç günü Müdürlüğümüzde teorik olarak bilgilendirdikten sonra ilimizde bulunan işletmelerde uygulamalı eğitim verilmektedir. İşletmede üretim prosesleri, hijyen kuralları, ürünlerin fermantasyon alanları, üretimin her aşamasında yapılan iş ve işlemler firmanın üretim müdürü tarafından anlatılıyor. diye konuştu.
İl Müdürlüğümüzde Staj süresince, lisans ve önlisans eğitimi kapsamında edinilen teorik bilgilerin, alanda nasıl uygulandığını gözlemleyen öğrenciler, deneyim kazanarak seçecekleri alan konusunda fikir sahibi oluyorlar.